Де взяти кальцій, щоб отримати денну норму – радить дієтологиня

Об этом сообщает nbn.in.ua со ссылкой на СМИ.

Молочні продукти, як ми знаємо з дитинства – найдоступніше джерело кальцію. Нас запевняли: "Пий молоко і їж сир, щоб кістки були міцними".

Тому ми перш за все асоціюємо кальцій з будівельним матеріалом для зубів і кісток. І мало хто знає, що згортання крові, передавання нервових імпульсів і м’язове скорочення також відбуваються за допомогою кальцію.

Регулярні фізичні заняття, багатий кальцієм раціон в дитинстві й молодості сприяє досягненню оптимальної кісткової маси, що створює гарний запас її міцності. Це дуже важливо, адже з віком щільність кісток зменшується, і це призводить до їх крихкості в старості.

У разі нестачі кальцію в організмі погіршується стан зубів і нігтів, волосся стає слабким і ламким, можуть з’являтися м’язові судоми, тахікардія, розвиватися безсоння, знижуватися пам’ять. Він також безпосередньо бере участь в роботі ендокринних залоз (особливо прищитоподібних), має протизапальну дію, зменшує вияви алергії.

Для нормального обміну цього макроелемента в організмі важливо отримати достатньо кальцію з їжею. Але ще важливіше знати деякі особливості його засвоєння.

Прості правила, які потрібно знати:

– з продуктів рослинного походження засвоюється не весь кальцій, бо клітковина і фітинова кислота рослин знижує його всмоктування;

– під час тривалої термообробки органічний кальцій переходить в неорганічний і засвоюється організмом гірше;

– раціон обов’язково повинен бути багатий продуктами, що містять повноцінний білок, жир, вітаміни D3, С, А і магній;

– потрібно уникати або максимально обмежувати фактори, які сприяють вимиванню кальцію з організму і погіршують його засвоєння: нікотин, алкоголь, каву, газовану воду (особливо колу), ковбаси, копчені продукти. Надмірне вживання солі також сприяє виведенню кальцію з організму;

– споживання кальцію для дорослого в середньому має становити близько 1000 мг/добу.

Але звідки брати кальцій людям, які з різних причин не вживають молочних продуктів? Наприклад, з алергією на молочний білок або у разі неперенесення лактози? Та й всім дорослим людям, у яких засвоюваність молочних продуктів з віком погіршується, розраховувати тільки на це джерело кальцію не варто.

Зверніть увагу на інші продукти харчування, які містять кальцій і повинні бути у вашому раціоні. Серед найкращих рослинних джерел цього макроелемента: бобові, мигдаль, волоський горіх, шпинат, ревінь, зелений салат, кунжут (чемпіон за вмістом кальцію), червонокачанна капуста. З морепродуктів – консерви із сардин, скумбрія, креветки.

Доброго всім здоров’я!

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Світлана ФУС, дієтологиняДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1557753849-de-vzyati-kaltsiy-shchob-otrimati-dennu-normu-radit-dietologinya.html”

ТОП новости

Вход